Ze sporymi utrudnieniami w ruchu tramwajów i samochodów musieli liczyć się w sobotę mieszkańcy Warszawy. Do około godz. 16 nieprzejezdny był odcinek Alei Jerozolimskich - od ul. Kruczej do Ronda de Gaulle'a w stronę Pragi. Powód: kanister z nieznaną substancją pozostawiony przed jednym z budynków.

W stolicy zablokowany był przejazd Alejami Jerozolimskimi od wysokości ul. Kruczej w kierunku Pragi. Jak poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, autobusy przejeżdżające tą drogą kierowano na trasy objazdowe. Dotyczyło to linii: 109, 117, 127, 128, 158, 171, 175, 507 i 521. 

Wszystko przez akcję służb. Przed jednym z kantorów około godz. 14 znaleziono 5 litrowy kanister z nieznaną cieczą. Właściciel biznesu zaalarmował policje.

Służby odblokowały w sobotę po godz. 16 przejazd Alejami Jerozolimskimi od wysokości ul. Kruczej w kierunku Pragi - poinformowała później dyżurna Komendy Stołecznej Policji Monika Nawrat.

Oprócz mundurowych na miejscu byli także strażacy, którzy zabezpieczali teren. 

Konieczne było sprawdzenie pirotechniczne znaleziska. Następnie mobilne laboratorium chemiczne przeanalizowało ciecz wewnątrz pojemnika. 

Jak poinformowała Monika Nawrat, kanister z nieznaną cieczą został już zabrany przez straż pożarną do dalszych badań.Opracowanie: