Zarzuty podpalenia i usiłowania zabójstwa usłyszał 43-latek z powiatu brodnickiego w kujawsko-pomorskiem. To pokłosie pożaru domu wielorodzinnego, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Nowym Mieście Lubawskim w warmińsko-mazurskiem.

Ogień w domu wielorodzinnym pojawił się w nocy z piątku na sobotę. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i służb ratunkowych wszyscy bezpiecznie zostali ewakuowani na zewnątrz. Po akcji strażaków straty oszacowano na 100 tysięcy złotych. Policjanci od razu przystąpili do szukania przyczyn pożaru.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego (kujawsko-pomorskie). Mężczyzna został przesłuchany. Przedstawiono mu łącznie cztery zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, narażenia na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w postaci pożaru, oraz gróźb karalnych kierowanych wobec mieszkańców tego domu.

Jak dowiedział się nasz reporter, mężczyzna miał na klatce schodowej rozlać łatwopalną substancję, a następnie ją podpalić. 

Dzisiaj rano, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 43-latka tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.