W szpitalu zmarł 27-letni mężczyzna zaatakowany przez nożownika w olsztyńskiej dzielnicy Jaroty. Rodzina zmarłego i policją proszą o pomoc w ustaleniu, kto jest napastnikiem. Na stronie internetowej komendy w Olsztynie opublikowano film z zapisu kamer monitoringu, na którym widać kobietę i mężczyznę.

Nieznana osoba zaatakowała 27-latka w nocy z soboty na niedzielę w okolicach tzw. wioski Smerfów przy ul. Krasickiego w dzielnicy Jaroty w Olsztynie. Rodzina mężczyzny przekazała, że został on zaatakowany nożem, ciosy zadano mu w plecy. Do zdarzenia doszło między 1 a 2 w nocy. 27-latek po kilku dniach zmarł w szpitalu.



O śmierci ofiary nożownika poinformowała krewna zmarłego w mediach społecznościowych.

Filip odszedł. Nie dało się go uratować. Mimo ogromnej tragedii, rodzina postanowiła oddać jego organy potrzebującym, by uratować czyjeś życie. Niewyobrażalna jest tragedia, jaką teraz wszyscy przeżywamy. To już nie był napad, a morderstwo - napisała kuzynka zmarłego i kolejny raz zaapelowała o pomoc w ustaleniu sprawcy ataku.

Policja nie poinformowała opinii publicznej o ataku nożownika. Dopiero po upublicznieniu sprawy przez rodzinę ofiary olsztyńska komenda potwierdziła najpierw, że do takiego zdarzenia doszło. Kilka godzin później funkcjonariusze w komunikacie na stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych poprosili wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, o kontakt. Opublikowano także film z zapisu kamer. 

Cytat

Morderca gdzieś się ukrywa, chodzi, żyje wśród nas. To mogło spotkać każdego. Dlatego apeluję do wszystkich mieszkających w okolicy, każdego drobnego przedsiębiorcy, mającego sklepy lub inne działalności - ul. Burskiego, Boenigka, Krasickiego, oraz mniejszych uliczek nieopodal zdarzenia o przejrzenie monitoringu. Jeśli ktoś ma prywatną kamerę, w domu, samochodzie itp. również proszę by sprawdził czy nic się nie nagrało w nocy z 17-18 października. Proszę, pomóżcie nam znaleźć mordercę
zaapelowała do internautów kuzynka zmarłego

Policja prosi o pomoc

Śledztwo w sprawie ataku nożownika w dzielnicy Jaroty prowadzone jest pod nadzorem prokuratora.

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Andrzej Jurkun poinformował z kolei, że do upublicznionych nagrań dotarli policjanci. 

To zapis z kamer monitoringu z okolicy, w której doszło do ataku nożownika. Osoby te mogą się przyczynić się do wyjaśnienia sprawy - powiedział Jurkun.

Na filmie widać kobietę ubraną w czarną kurtkę typu ramoneska i czarne spodnie. Ma długie blond włosy, przy sobie trzyma dużą czarną torebkę. Towarzyszył jej mężczyzna ubrany w czerwoną lub bordową bluzę z kapturem. Był ubrany w ciemne dresowe spodnie.

Osoby, które rozpoznają utrwaloną na nagraniu parę, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji. W dalszym ciągu zwracamy się również z apelem do wszystkich osób, które tej nocy w tym czasie poruszały się pieszo lub przejeżdżały ulicą Krasickiego na odcinku od ul. Barcza do ul. Boenigka w Olsztynie i były bezpośrednio świadkami tego zdarzenia lub posiadają istotne informacje z nim związane, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.: 505 034 223 lub 47 73 134 24 - zaapelowała olsztyńska policja.