Trwa "przepychanka" z Marianem Banasiem w roli głównej. Funkcjonariusze CBA nad ranem weszli do mieszkania syna prezesa NIK w Wyszkowie na Mazowszu. Po południu marszałek Witek zaprosiła Banasia na spotkanie w piątek. O takie spotkanie zabiegał sam prezes NIK. Zaproszone zostało również całe kierownictwo Izby. Emocje nie stygną również w sprawie "agenta Tomka". Decyzją białostockiego sądu Kaczmarek - który jest podejrzany w śledztwie dot. nieprawidłowości w stowarzyszeniu Centrum Wsparcia Społecznego Helper i ma m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy - najbliższe trzy miesiące ma spędzić za kratkami. W czwartek w Brukseli rozpoczął się unijny szczyt ws. budżetu wspólnoty. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia!

W piątek w Sejmie spotkanie marszałek Witek z prezesem NIK

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła prezesa NIK Mariana Banasia na spotkanie. Jak przekazał szef CIS Andrzej Grzegrzółka, spotkanie zaplanowane jest na piątek na godzinę 11:30 w Sejmie. O spotkanie z marszałek Sejmu zabiegał sam Marian Banaś. "W związku ze środowymi bezprawnymi działaniami prokuratury i funkcjonariuszy CBA oczekuję niezwłocznego spotkania z marszałek Sejmu Elżbietą Witek" - poinformował szef NIK. Jak dodał, będzie bronił niezależności NIK "wszystkimi dostępnymi prawnie środkami".

Agenci CBA weszli do mieszkania syna Mariana Banasia

Kolejna akcja CBA w sprawie Mariana Banasia. Jak się dowiedzieli reporterzy RMF FM, nad ranem agenci weszli do mieszkania syna prezesa NIK w Wyszkowie na Mazowszu. Trwa przeszukanie i zabezpieczanie dokumentów. Wczoraj CBA weszło do 19 miejsc związanych z Marianem Banasiem i jego rodziną.

Jest areszt dla Tomasza Kaczmarka. Jego żona zapowiada ujawnienie nagrań o kulisach działań CBA

Jest tymczasowy areszt dla Tomasza Kaczmarka, byłego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego i byłego posła PiS. Decyzją białostockiego sądu Kaczmarek - który jest podejrzany w śledztwie dot. nieprawidłowości w stowarzyszeniu Centrum Wsparcia Społecznego Helper i ma m.in. zarzuty prania brudnych pieniędzy - najbliższe trzy miesiące ma spędzić za kratkami.

Po aresztowaniu byłego agenta jego żona Katarzyna Kaczmarek zapowiedziała w emocjonalnym wystąpieniu ujawnienie nagrań dot. nieprawidłowości w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Szef PE: Propozycja budżetu Unii Europejskiej jest nieakceptowalna

Propozycja budżetu na lata 2021-2027 autorstwa szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela jest nieakceptowalna - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli szef Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Będą podwyżki dla górników z PGG. Ale mniejsze, niż domagali się związkowcy

Będzie podwyżka dla górników z Polskiej Grupy Górniczej - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wyniesie ona 6 proc., co jest połową kwoty, której domagali się związkowcy. Działacze jednak zdecydowali o zawieszeniu akcji protestacyjnych oraz o odwołaniu manifestacji planowanej w Warszawie.

Niemcy: 10 ofiar strzelaniny w Hanau. Znaleziono ciało zamachowca i jego matki

11 osób nie żyje po ataku zamachowca w niemieckim Hanau. Zabici to 10 ofiar sprawcy ataku i sam zamachowiec. Kilka kolejnych osób jest rannych. Do ataków doszło w środę późnym wieczorem w dwóch barach z shishą. Jak podaje policja - nie ma przesłanek, żeby sądzić, że w zamach były zaangażowane inne osoby. Motywem działania 43-letniego Niemca Tobiasa Rathjena był rasizm.

PŚ w skokach: 6 Polaków przeszło kwalifikacje w Rasnovie. Stoch był o krok od upadku

Sześciu polskich skoczków narciarskich wystąpi w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata na normalnym obiekcie w rumuńskim Rasnovie. W kwalifikacjach szósty był Dawid Kubacki, a siódmy Kamil Stoch, który był bardzo blisko niebezpiecznego upadku. Wygrał Norweg Markus Lindvik.

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów siatkarzy: ZAKSA z Kuzbassem, Jastrzębski Węgiel z Trentino

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle zmierzą się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z rosyjskim Kuzbassem Kemerowo, Jastrzębski Węgiel spotka się natomiast z włoskim Trentino Itas. Losowanie par ćwierćfinałowych odbyło się dzisiaj w Luksemburgu.