To terroryści al-Qeady dokonali zamachu w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie - twierdzą Amerykanie. W ataku – według ostatnich doniesień - zginęło 17 osób, w tym 5 dzieci. 122 osoby zostały ranne.

Sposób przeprowadzenia zamachu sugeruje, że jest to dzieło organizacji Osamy bin Ladena – powiedział zastępca sekretarza stanu USA Richard Armitage. Ponadto jak zaznaczył, kilka stron internetowych al-Qaedy spekulowało ostatnio na temat tego typu wydarzeń. Można się spodziewać – dodał Armitage – iż to nie ostatni taki atak ludzi Osamy. WIĘCEJ O AL-QAEDZIE

W sobotę w nocy terroryści uderzyli w dzielnicy zamieszkanej głównie przez rodziny biznesmenów z innych krajów arabskich. Wdarli się do środka kompleksu, udając saudyjskich ochroniarzy. Zdetonowali samochód wyładowany materiałami wybuchowymi. W zamachu w Arabii Saudyjskiej zginęło 17 osób, rannych jest ponad 100 osób.

Wielu komentatorów zastanawia się, czy rzeczywiście celem zamachu był kompleks Muhaya. Wprawdzie osiedle zamieszkane jest przez zagranicznych przedsiębiorców, to jednak są to obywatele krajów arabskich.

Pół roku temu al-Qaeda zaatakowała osiedle w saudyjskiej stolicy zamieszkane przez Amerykanów. Zginęło w nim 35 osób, w tym 10 Amerykanów.

06:15