"Jak spada na boisko ostatnia piłka w finale mistrzostw świata, to najpierw jest uczucie szoku. Nie wiem nawet jak to opisać. To było na pewno coś cudownego" - mówił po fantastycznym meczu kapitan polskiej reprezentacji, Michał Winiarski. Tym samym spełniły się marzenia milionów kibiców. Polacy sięgnęli po złoto! Podziękujmy im - za emocje, determinację i fantastyczną grę - nie tylko w finałowym starciu z Brazylijczykami.

Swoje podziękowania dla biało-czerwonych wpisujcie w komentarzach poniżej!

Przyjmujący reprezentacji Michał Kubiak mówił, że wierzył, że złoty medal zawiśnie na jego szyi. Staliśmy się za sprawą Stephane'a Antigi drużyną. Każdy za każdego by poszedł w ogień i to był klucz do sukcesu - mówił.

Nasi mistrzowie dziękowali też za doping kibiców, którzy w każdym spotkaniu towarzyszyli drużynie. Krzysztof Ignaczak dziękował również słuchaczom RMF FM! Chciałem podziękować za to, że byliście z nami, kibicowaliście i trzymaliście kciuki - powiedział.

Do tych słów przyłączył się także prezydent Bronisław Komorowski. Ci kibice są absolutnie niezwykli. Możemy życzyć wszystkim innym dziedzinom sportu takich kibiców, jakich ma siatkówka - powiedział po finałowym meczu prezydent.

Polscy siatkarze zostali w Katowicach mistrzami świata. W finale rozegranym w Spodku pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). To drugi złoty medal biało-czerwonych w historii tej imprezy. Po pierwszy sięgnęli 40 lat temu.