Wenecja - miasto zakochanych - staje się coraz droższa. Rada miejska zaproponowała kolejną opłatę, która muszą uiścić turyści, odwiedzający to słynne włoskie miasto. Każdy samochód wjeżdżający do starej części Wenecji, będzie musiał posiadać dzienny bilet.

Wszyscy, którzy przekraczają most łączący miasto na lagunie z przemysłową Wenecją, będą już niedługo musieli zapłacić za bilet wjazdowy. Dotyczy to zarówno osób, które tylko kogoś podwożą – po wysadzeniu zaraz odjeżdżają, jak i tych, którzy za mostem zaparkują na jednym z drogich parkingów.

Opłata dzienna za wjazd samochodu to 10 euro. Bilet roczny kosztuje 80 euro. Nie dotyczy to osób mieszkających lub studiujących w Wenecji. Autokary z turystami już od jakiegoś czasu muszą uiszczać opłaty od 5 do 165 euro.

Władze Wenecji swoją decyzję tłumaczą koniecznością ograniczenia ruchu samochodowego. Oczywiście zmiany te przyniosą budżetowi miasta sporo dodatkowych pieniędzy. Ale to nie jedyne kontrowersyjne rozporządzenie władz Wenecji.

Podczas karnawału mandatami będą karani turyści chodzący pod prąd uliczkami miasta. Od zeszłego roku sankcjami objęte jest jedzenie śniadań w miejscach publicznych, a także zbyt skąpe stroje.

21:50