Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w Warszawie nie mają powodów do radości. Rozpoczął się remont tunelu trasy W-Z w Warszawie, a to oznacza spore utrudnienia w komunikacji.

Remont tunelu podzielono na dwa etapy. Pierwszy - od dziś do końca wakacji - spowodował wyłączenie z ruchu wszystkich tramwajów jadących Mostem Śląsko-Dąbrowskim. We wrześniu kierowcy będą musieli dzielić się z pojazdami szynowymi zaledwie dwoma środkowymi pasami ruchu.

Warszawiacy na pewno odczują ten remont: dwie linie tramwajowe wycofane na czas remontu, dwie kolejne skierowane na objazdy. Szkoda, że ten remont zaczyna się tak późno. Jeżeli zostałby wykonany tak, jak planowano – lipiec, sierpień – na pewno mieszkańcy nie odczuliby tego tak, jak teraz - mówi Janusz Galas, inżynier ruchu w stolicy.

Od kilku dni widać tablice informujące o utrudnieniach na trasie. W okolicach remontowanego tunelu był nasz reporter, Roman Osica. Posłuchaj, gdzie tworzą się korki i jak objeżdżać utrudnienia:

Dodajmy, że remont tunelu W–Z może potrwać nawet do końca października, choć bardziej optymistyczna wersja zakłada końcówkę września.