Bardzo trudne warunki na drogach południowej Polski. Intensywnie padający śnieg i porywisty wiatr skutecznie uprzykrzają życie kierowcom. Na jezdniach zalegają grube pokłady śniegu lub błota pośniegowego. Doszło już do kilku groźnych wypadków. Niektóre zakończyły się tragicznie.

Na krajowej ósemce Warszawa-Wrocław w miejscowości Świba koło Kępna TIR zderzył się z busem. Według policji w Kępnie są ranni. Ekipy ratunkowe próbują wydostać kierowcę, zablokowanego w kabinie ciężarówki. Droga, gdzie doszło do wypadku, jest całkowicie zablokowana, bo TIR stanął w poprzek.

Na Śląsku na drodze krajowej numer 78, tuż za Szczkocinami, zderzyły się 2 samochody osobowe. Dwie osoby nie żyją. Także dwie osoby zginęły w wypadku w Bolesławcu na Dolnym Śląsku, jedna została ranna. Czołowo zderzyły się tam TIR i mały fiat. Droga numer 4 Zgorzelec-Wrocław była zablokowana.

Przez pewien czas nieprzejezdna była także droga z Wrocławia do Świdnicy. W miejscowości Gniechowice zderzyły się 2 samochody osobowe: renault i audi. Dwie osoby zostały ranne.

Z kolei w Małopolsce między Olkuszem i Zawierciem doszło karambolu 3 aut. Rannych zostało 6 osób.

Przez kilka godzin nieprzejezdna była popularna Zakopianka - w miejscowości Stóża koło Myślenic blokował ją przewrócony TIR z przyczepą. Teraz droga jest już odblokowana, ale samochody jadą bardzo wolno - do ruchu stopniowo włącza się kilkadziesiąt TIR-ów, które ostatnie godziny spędziły na poboczach.

Zobacz również:

Z godziny na godzinę coraz gorzej jeździ się drogami na Śląsku. W całym województwie intensywnie pada śnieg i wiele silny wiatr. O szczegółach posłuchaj w relacji reportera RMF Tomasza Maszczyka:

Meteorolodzy ostrzegają, że w południowych województwach śnieg będzie padał aż do rana. W niektórych regionach sypać będzie intensywnie.

21:00