Jesteś samotny, a kolejne randki to pasmo niepowodzeń? Może powinieneś się przeprowadzić? Okazuje się bowiem, że to, co nie podoba się w jednej części kraju, gdzie indziej bywa atrakcyjne. Tak przynajmniej wynika z danych opublikowanych Match.com.

Amerykański portal internetowy Match.com dysponuje bazą danych 12 mln osób, które dobrowolnie przekazały informacje o swoich cechach, upodobaniach i poglądach na świat. Potwierdzają one znane prawdy, że gusty są różne i można się do nich jakoś dopasować, czyli „każda potwora znajdzie swego amatora”, pod warunkiem, że zmieni miejsce zamieszkania.

Po komputerowej analizie danych okazało się bowiem, że osoby z nadwagą mogą liczyć na partnera w Portland, ale nie w San Diego czy Miami. Osoby z rudymi włosami najbardziej popularne są w teksasie. Zaś w Denver, u podnóża Gór Skalistych mile widziane są długie włosy – i to zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

San Francisco ma duże wymagania co do wykształcenia. Tam najwięcej osób wskazywało, że chętnie umówi się z osobą, która ma doktorat. Z kolei w Detroit nie miało to żadnego znaczenia.

Wyniki rozwiewają jeden mit. Mężczyźni, przynajmniej Amerykanie, wcale nie wolą blondynek. Największe powodzenie mają szatynki.

23:00