Sopockie plaże najlepsze w Polsce – wynika z rankingu bałtyckich kąpielisk, przeprowadzonego przez RMF i „Politykę”. Pewnie, że się ucieszyłem, jak się dowiedziałem - mówi prezydent Sopotu.

Dziennikarze mocno się napracowali, przygotowując plebiscyt. Najpierw przygotowano specjalne ankiety, które trafiły do prawie 100 kąpielisk; pytano w nich dosłownie o wszystko. Po dokładnej analizie jurorzy ruszyli na polskie wybrzeże.

I sprawdzali, czy to wszystko jest, w jakim stanie jest - nie oglądaliśmy kąpieliska w telewizji – i powiedzieliśmy: w Sopocie jest najlepiej, bo pan prezydent miasta się do nas najładniej uśmiechnął - tłumaczyła żartobliwie Ryszarda Socha, „matka chrzestna” rankingu.

Sopot wygrał m.in. dlatego, że nawet w złą pogodę – taką, jak w tym roku - nie brakuje atrakcji dla turystów. Oprócz uprawiania sportów wodnych można tam także napić się prawdziwego francuskiego szampana i posłuchać gry na pianinie.

Pewnie, że się ucieszyłem, jak się dowiedziałem. To jest jednak docenienie pracy. Trzeba pamiętać, że w 1990 roku zamknięte były wszystkie plaże, zamykały się hotele, teraz się otwierają - mówi zadowolony Jacek Karnowski, prezydent Sopotu.

Nasz reporter Wojciech Jankowski był też w Rzucewie, które w tym samym rankingu zajęło jedno z ostatnich miejsc: