Zapraszamy na hiszpańską Ibizę, nazywaną przez niektórych europejską stolicą rozrywki. Tę wysuniętą najbardziej na południe wyspę archipelagu Balearów latem odwiedza ponad 2 mln turystów.

Głównymi atrakcjami Ibizy są piękne plaże, ogromne dyskoteki i bary czynne przez cała dobę. Najgłośniejszymi i najbardziej „rozrywkowymi” turystami, korzystającymi z uciech Ibizy, są Niemcy i Anglicy. Niedawno właśnie przez nich podał się do dymisji brytyjski konsul na wyspie, który stwierdził, że ma dosyć wstydzenia się za swoich pijanych rodaków.

Godziny szczytu na Ibizie zaczynają się już o godz. 6 rano, gdy dyskoteki opuszcza tłum rozbawionych wczasowiczów. Większość z nich od razu udaje się do barów na plaży. Tam na pisaku odsypia nocną libację.

Ale Ibiza przyciąga także narkotykami – można je kupić niemal w każdym barze; dawka marihuany kosztuje 6 euro, a kokainy 60 euro. Dlatego też samorząd wyspy opracował stronę internetowa, na której wyjaśnia, jak najbezpieczniej przyjmować narkotyki, żeby się od nich nie uzależnić.