W końcu doczekaliśmy się słonecznego lata. W całym kraju słupki rtęci pną się w górę. Na wybrzeżu jest ok. 22-24 stopni, co wystarczyło, by tłumy spragnionych słońca turystów wyległy na plaże.

Koniec dominacji deszczu, w końcu słońce wygrało pojedynek z chmurami i w całym kraju mamy prawdziwie letnią pogodę. A urlopowicze odpoczywający nad wodą już od rana okupują plaże. Na tej sopockiej nasz reporter Adam Kasprzyk długo szukał wolnego miejsca, by rozłożyć swój kocyk:

A jakie trendy obowiązują w tym roku na plaży? Niebieski i różowy – te kolory z pewnością będą dominować na plażach, przynajmniej jeśli chodzi o stroje kąpielowe dla pań. Krój? Niezawodne od lat bikini.

Na poszukiwanie odpowiedniego stroju plażowego wybrała się reporterka RMF Beata Tonn. Posłuchaj:

Natomiast według najnowszych trendów, najważniejsza część męskiej plażowej garderoby na pewno powinna być przylegająca – a bokserki na razie odchodzą do lamusa. Dominują ciemne kolory - granat oraz czarny.

W czasopismach trudno jest znaleźć ciekawe propozycje plażowych strojów dla mężczyzn, gdyż tam większość propozycji przeznaczona jest dla pań. Dlatego nasza reporterka wybrała się na mały rekonesans do sklepów:

Klapki, kapelusze, torby - koniecznie w jaskrawych kolorach - to najmodniejsze dodatki do stroju plażowego tego lata. Modne są odważne wzory: grochy, kwiaty i paski. Polecane są przewiewne buty, które nie boją się kontaktu z wodą oraz podeszwami przystosowanymi do mokrych, śliskich powierzchni. Najmodniejsze są sandały oraz klapki-japonki. Wśród nakryć głowy prym wiodą kapelusiki z małym rondem i zabawnymi emblematami, w odcieniach beżu i różu.

Najważniejsze jednak by wszystko było wygodne i przystosowane do tego, co chcemy na urlopie robić: opalać się czy na przykład popływać na żaglach.