Nie będzie podwyżki akcyzy na olej opałowy i gaz płynny - minister finansów Mirosław Gronicki wycofał rozporządzenie w tej sprawie. Nowe przepisy miały wejść w życie od 1 sierpnia.

Resort wycofał rozporządzenie, które miało pomóc w walce z szarą strefa paliwową, bo na placu boju został sam. Jak się nie ma wsparcia, nie ma sensu walczyć ze wszystkimi na raz - przyznaje wiceszef ministerstwa finansów Jarosław Neneman.

Przeciwko przepisom protestowali bowiem wszyscy – od użytkowników paliw, których rachunki za ogrzewanie i gotowanie wzrosłyby o kilkadziesiąt procent, przez ekspertów paliwowych aż po polityków – i to niemal wszystkich opcji.

Samorządowcy w całej Polsce protestują przeciw podwyżce akcyzy na olej opałowy. Mówią, że planowana podwyżka zagrozi budżetom wielu gmin i powiatów. Mieszkańcy proekologicznych gmin czują się wręcz oszukani. czytaj więcej

Ale resort finansów nie poddaje się zupełnie. Z szarą strefą zamierza bowiem dalej walczyć. Jak? O tym mamy się przekonać w ciągu najbliższych dni. Jednak nowe pomysły nie będą na pewno polegać ani na zmianach w podatkach, ani w opłatach.