Władze Bydgoszczy przygotowują się do unijnego święta; dzień akcesji Polski do UE już za 27 dni. Imprezy zaplanowano na rynku, stadionach i lotnisku. Mają trwać 3 dni. Ile będzie kosztować ten pierwszomajowy rozmach – pozostaje tajemnicą lokalnych włodarzy.

Bydgoski ratusz zadbał nawet o specjalnego pełnomocnika, który intensywnie planuje wielkie świętowanie. A że jest on radnym lewicy, święto ma być okazałe – jak przystało na 1 maja.

Tuż po północy pan prezydent będzie prowadził ceremonię ślubną i będziemy mieli w Bydgoszczy pierwsze unijne małżeństwo. Na płycie bydgoskiego rynku będziemy czekać na urodziny pierwszego bydgoszczanina w Unii - wymienia pełnomocnik. Rodzicami chrzestnymi mają być prezydent miasta i przewodnicząca rady.

Szkoda tylko, że zapowiedź pojawiła się tak późno. Wiele par mogłoby wziąć udział w wyścigu o tytuł pierwszego unijnego obywatela...

Ale pikniki, koncerty i występy powinny „wynagrodzić” te straty. tym bardziej że wszystko będzie za darmo. Koszt organizowanych imprez pozostaje tajemnicą.