Wielki pożar w tunelu na autostradzie A-86 pod Paryżem. Błyskawicznie rozprzestrzeniające się płomienie uwięziły wewnątrz tego tunelu 19 robotników, którzy tam pracowali. W trwającej północy, szeroko zakrojonej akcji ratunkowej wzięło udział blisko 200 strażaków z kilkunastoma wozami i ciężkim sprzętem.

Na szczęście udało się uratować wszystkich robotników, chociaż niewiele brakowało a doszłoby do wielkiej tragedii. Płomienie i gęste kłęby dymu uwięziły mężczyzn wewnątrz tunelu. Nie mogli oni wyjść z drugiej strony, ponieważ wspomniany tunel jest dopiero budowany i ma na razie tylko jeden wjazd. Robotnicy na szczęście schronili się w hermetycznej kabinie wielkiej maszyny do drążenia ziemi, która dzięki specjalnemu systemowi bezpieczeństwa była oblewana strumieniami wody. Przesiedzieli tam prawie 7 godzin, ponieważ ekipom ratunkowym bardzo długo nie udawało się do nich dotrzeć. Na odcinku prawie półtora kilometra widoczność była bowiem prawie zerowa. Wszystkich uratowanych robotników przewieziono do szpitali. Trzech z nich poważnie zatruło się gęstymi kłębami dymu. Jeden znajduje się zdaniem lekarzy w bardzo ciężkim stanie.

Przyczyną pożaru była prawdopodobnie jedna ze znajdujących się wewnątrz tunelu maszyn, która nagle stanęła w płomieniach.

07:45