Al-Qaeda może jeszcze zaatakować. Zdaniem dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) Roberta Muellera, siatka terrorystyczna Osamy bin Ladena jest rozbita, ale wciąż jeszcze zdolna do przeprowadzenia masowych ataków.

Al-Qaeda jest zdolna do przeprowadzania ataków na terenie Stanów Zjednoczonych i poza ich granicami - powiedział Mueller. Sądzę, że byliśmy efektywni w rozbijaniu Bazy w Afganistanie, ale teraz organizacja ta rozproszyła się po całym świecie. Sądzę też, że przeszkodziliśmy w ich wzajemnym komunikowaniu się, uniemożliwiliśmy im podróżowanie, zniszczyliśmy ich zaplecze finansowe, ale to, że zniszczyliśmy, nie oznacza, że wyeliminowaliśmy - mówi szef FBI

Al-Qaeda zorganizowała ataki na Nowy Jork i Waszyngton 11 września ubiegłego roku. Jednak jej szef – Osama bin Laden – niejednokrotnie ostrzegał, że szykuje już kolejne zamachy na Amerykanów, których uważa za największe zło tego świata.

Terrorystom powiązanym z al-Qaedą przypisuje się również zorganizowanie zamachu na Bali trzy tygodnie temu. Zginęło wówczas około 200 osób.

07:50