Język obcy - to ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Sprawdzian pisało ponad 360 tys. uczniów III klasy gimnazjów. O godz. 9 w środę pisali test na poziomie podstawowym. Aż 86 proc. gimnazjalistów wybrało test z języka angielskiego. Na RMF 24 publikujemy dla Was arkusze i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Uczniowie klas III Gimnazjum nr 3 w Przemyślu na chwilę przed rozpoczęciem egzaminu gimnazjalnego /Darek Delmanowicz /PAP

ZOBACZ ARKUSZE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM >>>

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO>>>

ZOBACZ ARKUSZE I ODPOWIEDZI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, POZIOM ROZSZERZONY>>>

Egzamin z języka obcego przeprowadzany jest na dwóch poziomach. O godz. 9 rozpoczął się sprawdzian na poziomie podstawowym. Trwał 60 minut. Dyslektycy na jego rozwiązanie mieli dodatkowe 20 minut.

Gimnazjaliści mieli na poziomie podstawowym do rozwiązania 11 zadań. Wszystkie były zadaniami zamkniętymi - uczeń musiał wybrać prawidłową odpowiedź z zaproponowanych w arkuszu.

Część zadań odnosiła się do nagranych tekstów. Większość z nich stanowiły dialogi.

Najtrudniejsze zadanie było czwarte ze słuchania, w którym mówili nam pytania. Nie miałam za bardzo czasu. Trochę strzelałam. Do "do" dopasowałam "did", więc nie wiem, czy to może być, bo to są inne czasy – przyznała jedna ze zdających egzamin w gimnazjum nr 18 w Lublinie.

Przyznaję się bez bicia, że zrobiłam jeden błąd - w ostatnim zadaniu, przy wstawianiu słów w luki. Pasowały mi dwa słówka. To było takie "być czy nie być" – dodała inna gimnazjalistka.

ARKUSZE ZADAŃ Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - POZIOM PODSTAWOWY

TRANSKRYPCJA NAGRAŃ Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Propozycje rozwiązań egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym przygotowali nauczyciele gimnazjum nr 18 w Lublinie.  Odpowiedzi publikujemy sukcesywnie - wciśnij F5!

Egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej.

Trzydniowy maraton egzaminacyjny

W poniedziałek gimnazjaliści pisali egzamin z wiedzy humanistycznej.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z języka polskiego.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z WOS i historii.

We wtorek 360 tys. uczniów musiało zmierzyć się z wiedzą matematyczno-przyrodniczą.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z matematyki.

Zobacz arkusze i odpowiedzi z części przyrodniczej.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 17 czerwca.

(mpw)