Ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów w całym kraju przez trzy dni pisało testy sprawdzające ich dotychczasową wiedzę. W poniedziałek uczniowie zmierzyli się z testami humanistycznymi (historia, WOS, język polski). We wtorek pisali sprawdzian matematyczno-przyrodniczy, a w środę - z języka obcego. Po zakończeniu egzaminu na RMF24.pl publikowaliśmy arkusze wraz z propozycjami rozwiązań przygotowanymi przez nauczycieli.

Arkusze wraz z propozycjami rozwiązań przygotowanymi przez nauczycieli gimnazjum nr 18 na bieżąco publikowaliśmy na RMF24.pl.

Poniedziałek - test humanistyczny

Gimnazjaliści swoje zmagania z egzaminem rozpoczęli od testów humanistycznych. O 9 pisali sprawdzian z historii i WOS-u, o 11 - z jęz. polskiego.

TUTAJ znajdziecie propozycje rozwiązań z WOS-u i historii!

TUTAJ znajdziecie odpowiedzi z języka polskiego

Wtorek - wiedza matematyczno-przyrodnicza

Na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku rozwiązywali zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku - z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostali 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut).

ARKUSZE ZADAŃ WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI. CZĘŚĆ PRZYRODNICZA>>>

ARKUSZE ZADAŃ WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI. MATEMATYKA >>>

Środa - język obcy

Środowy egzamin z języka obcego przeprowadzany został na dwóch poziomach. Najpierw odbył się test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie gimnazjaliści przystąpili do testu na poziomie rozszerzonym. Trwał on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).

Egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym musi zdawać każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą do niego przystąpić także pozostali gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.

ARKUSZE ZADAŃ WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI. JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM PODSTAWOWY>>>

ARKUSZE ZADAŃ WRAZ Z ODPOWIEDZIAMI. JĘZYK ANGIELSKI, POZIOM ROZSZERZONY>>>

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to warunek ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń nie mógł przystąpić do niego w tym tygodniu (np. z powodu choroby lub innych losowych zdarzeń), będzie go pisał w drugim terminie. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu; będą one miały wpływ na przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

(j.)