Samotne matki z dziećmi z Lublina mają wreszcie dach nad głową z prawdziwego zdarzenia. Po wielu zmaganiach Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej udało się przeprowadzić do nowych pomieszczeń. Kamienica, w której dotychczas znajdowało się schronisko, była w fatalnym stanie technicznym.

Problemy przed fundacją piętrzyły się przez ponad rok. Najpierw urzędnicy twierdzili, że dom samotnej matki i przedszkole w jednym budynku nie zostanie zaakceptowane przez rodziców posyłających swe dzieci do tamtejszej placówki.

W końcu jednak, po wielu bojach, fundacja otrzymała nowe pomieszczenia. Teraz jednak nie można było rozpocząć remontu. Budynek był bez prądu. Dopiero po kilku tygodniach i interwencji radia RMF u wiceprezydenta Lublina – urzędnicy wydali stosowne pozwolenia.

Jest nowy lokal dla samotnych matek z dziećmi z Lublina. Prowadząca tę placówkę Fundacja SOS otrzyma pomieszczenia, o które ubiegała się już od kilku lat. We wrześniu na przeszkodzie stanęło przedszkole i ewentualne protesty rodziców, ponieważ dom samotnej matki miał znajdować się w tym samym... czytaj więcej

Trafiliśmy jak do nieba - mówi Krzysztof Bujko prezes Fundacji SOS. Tu jest widno, sucho, ciepło, pięknie i słonecznie. Tutaj praktycznie każda kobieta z dzieckiem, każda rodzina ma osobne pomieszczenie.

14:35