Nowy Targ ma szanse jako pierwsza miejscowość na Podhalu przełamać monopol Słowaków na cieplicowe baseny. Rada miasta uchwaliła dziś jednogłośnie, że przeznaczy 5 hektrów, na których powstanie kompleks basenów z leczniczą wodą.

Od rozpoczęcia opracowywania planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego do taplania się w gorących źródłach daleka droga, ale ważne jest, że zrobiono pierwszy krok. Jest prywatny inwestor, który dysponuje terenem i ma już plany. Na początek chce zbudować odkryte baseny z ciepłą wodą, a potem postawić obiekty sportowe – hotel wraz z restauracją.

Jak mówi burmistrz Nowego Targu, Marek Fryźlewicz, wszystkie formalności powinny zakończyć się jeszcze przed końcem roku. Tu nie chodzi tylko o przełamywanie monopolu słowackiego, ale o stworzenie czegoś nowego. Jeśli to by się udało, a ja mam taką nadzieję, może to być dopełnienie tej oferty turystycznej, którą dysponują te gminy okoliczne, a również Słowacja. Ośrodek ma zajmować się nie tylko rekreacją i wypoczynkiem, ale także rehabilitacją.