Od 5 do 8 osób – w tym 3 obcokrajowców – zginęło w ataku na kompleks biurowców w mieście Chobar na wschodzie Arabii Saudyjskiej. Napastnicy uderzyli równocześnie w 4 biurowce. Budynki zostały otoczone przez saudyjskie siły bezpieczeństwa.

Po ataku terroryści zabarykadowali się w jednym z biurowców. Wiadomo, że mają zakładników - agencja AFP pisze, że przetrzymywanych jest wiele osób i że są wśród nich kobiety i dzieci.

Celem dzisiejszego ataku było kompleks biurowy mieszczący siedziby zachodnich firm naftowych i mieszkania pracowników tych koncernów.

Miasto Chobar - gdzie doszło do tego ataku jest jednym z głównych saudyjskich ośrodków wydobywczych. Zamach to prawdopodobnie dzieło al-Qaedy. Terrorystyczna siatka Osamy Bin Ladena opublikowała w Internecie oświadczenie, w którym przyznaje się do ataku.

Tydzień temu w Riajdzie zginął obywatel Niemiec. Wcześniej w tym miesiącu w Arabii Saudyjskiej zabito pięciu obywateli państw zachodnich w przemysłowym kompleksie petrochemicznym w Janbu nad Morzem Czerwonym.