Na wniosek amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd sąd polecił zamrożenie aktywów firmy Rex Venture Group z Karoliny Północnej. Jak ustalono, była ona wielką piramidą finansową na krawędzi upadku.

Właścicielowi Rex Venture Group postawiono zarzut oszustwa. Gazeta "Wall Street Journal" podała, że zgodził się on zapłacić 4 miliony dolarów grzywny i zrzec się prawa do aktywów firmy. Sąd wyznaczył likwidatora, który zajmie się zaspokajaniem roszczeń oszukanych klientów.

Według Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w ciągu niespełna dwóch lat firma Rex Venture Group przyjęła ponad 600 milionów dolarów od co najmniej miliona klientów. Transakcje odbywały się za pośrednictwem strony internetowej ZeekRewards.com. Klientom oferowano zarabianie m.in. na udziałach w nierejestrowanych kontraktach inwestycyjnych. Dostawali za nie "nagrody" - punkty, które można było wymieniać na pieniądze.

Komisja ustaliła, że większość zysków wypłacanych przez ZeekRewards pochodziła ze środków otrzymywanych od nowych inwestorów.

Strona ZeekRewards.com zniknęła wczoraj z internetu.