Siergiej Mawrodi, który na początku lat 90. stworzył największą w Rosji piramidę finansową MMM i oszukał 15 mln osób, planuje powrócić na rynek w wielkim stylu. Oszust, który wyszedł z więzienia trzy lata temu ogłosił, że ma nową ideę i obiecuje 20 proc. zysku w miesiąc.

Z pewnością każdy w Rosji zna historię Mawrodiego, ja nigdy bym mu nie zaufała ale na pewno znajdą się ludzie, którzy jeszcze raz wejdą w tę wodę i oddadzą mu swe oszczędności - powiedziała mieszkanka Rosji.

Mawrodi nie przejmuje się jednak fatalną reputacją największego oszusta w historii Rosji i zamierza w najbliższym czasie wciągnąć w nową piramidę co najmniej milion chętnych. Przestępca finansowy twierdzi, że jego nowy pomysł to finansowe perpetuum mobile: To będzie strukturalna finansowa sieć, ja się tym nie będę zajmował, nie wezmę żadnych pieniędzy, nie potrzebuję... I w ogóle nie zbliżę się do waszych pieniędzy, będę jedynie zarządzać procesem, a w ciągu roku wasze pieniądze urosną dziesięciokrotnie - obiecuje Mawrodi.