Doświadczenie i wykształcenie to nie wszystko. Jeżeli szukasz pracy pamiętaj nie tylko o prawidłowym przygotowaniu CV. Ważne jest także zdjęcie umieszczone w życiorysie, a panie na rozmowę kwalifikacyjną powinny odpowiednio dobrać makijaż.

Z okazji trwającego Tygodnia Kariery specjalne warsztaty na targach rekrutacji przygotowano we Wrocławiu w Politechnice Wrocławskiej.

Wygląd ma znaczenie. Ważne jest pierwsze wrażenie, które wywieramy na pracodawcy. W momencie, kiedy pracodawca widzi pomalowaną delikatnie kobietę, która podkreśla swoją urodę bardzo delikatnie, jest większa szansa na zdobycie pracy - mówi makijażysta Bartłomiej Ott.

Idealny makijaż nie może być mocny. Dziewczyny powinny używać kolorów ziemi. Unikamy kolorów czarnych czy szarych. Usta powinny być w kolorze brzoskwini. Panie coraz częściej zastanawiają się nad makijaże, na rozmowę kwalifikacyjną. Do tej pory głównie z przyszłym pracodawcą rozmawiały bez makijażu lub z bardzo delikatnymi upiększeniami - dodaje makijażysta.

Dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy może wywrzeć także odpowiednie zdjęcie w życiorysie. Do CV nie powinniśmy wstawiać naszej postaci wyciętej z wakacyjnych fotografii. Dobre zdjęcie powinno odzwierciedlać charakter osoby. Warto się uśmiechnąć. Zdjęcie róbmy na jednolitym, stonowanym tle, które nie odwraca od nas uwagi. Pamiętajmy także o odpowiednim świetle - radzi Bartek Świadkowski z Politechniki Wrocławskiej.

Takie zdjęcie można wykonać w domu. Wystarczy dobry telefon komórkowy. Tutaj tłem może być ściana. Portret warto jednak robić w ciągu dnia w pomieszczeniu z dużym oknem. Dobre światło sprawi, że na zdjęciu nie będziemy wyglądali na zmęczonych.

(łł)