Kanclerzowi Niemiec Gerhardowi Schroederowi udało się w Bundestagu przeforsować reformy związane z rynkiem pracy i reformą podatkową. Z kolei w wyższej izbie parlamentu definitywnie zdecydowano o reformie zdrowia.

Faktem jest, że Niemcy będą teraz płacić za niektóre usługi medyczne. Ukrócona zostanie pomoc socjalna i dla bezrobotnych. W zamian za to od przyszłego roku Niemcy zaoszczędzą aż 10 procent przy płaceniu podatku dochodowego, ponieważ obniżone zostaną progi podatkowe.

Nasi zachodni sąsiedzi będą mieli nowe możliwości założenia działalności gospodarczej. Urzędy pracy będą sprawniej działać.

Młodym ludziom zapewnione zostaną miejsca gdzie przyuczać się będą do zawodu. Tak obiecuje rząd, ale jak będzie w praktyce trudno przewidzieć.

Dziś w parlamencie debatowano również na temat niemieckich gwiazd takich jak Boris Becker. Nie bez powodu: Nie można sobie tylko zarabiać w Niemczech. Tu trzeba także płacić podatki. Nie może być takich sytuacji, że niektórzy nasi bohaterowie zarabiać będą olbrzymie sumy a podatki płacić będą w krajach gdzie jest taniej - tak niemiecki minister finansów wypowiedział wojnę tym, którzy zbyt kombinują. To urzędy finansowe i wymiar sprawiedliwości mają być bardziej czujne.

06:55