Co rząd daje Eureko - pyta na pierwszej stronie dziennik \"Rzeczpospolita\". Dziś posłowie zdecydują, czy poprzeć, czy odrzucić rządową propozycję ugody z Eureko w sprawie prywatyzacji PZU SA.

Z rządowego dokumentu, do którego dotarła \"Rzeczpospolita\" wynika, że nawet po ugodzie z Eureko Skarb Państwa zachowa wpływ na najważniejsze decyzje w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń.

Posłowie opozycji nie chcą jednak tej ugody. Zarzucają rządowi nadmierny pośpiech: Tego typu ruchy budzą wątpliwości w świetle tych wszystkich nieprawidłowości, które się zarzuca zarówno politykom lewicy, jak i prawicy - komentuje poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski.

Opozycja twierdzi, że jest szansa na wygranie przez Skarb Państwa arbitrażu z Eureko w Londynie. Z decyzjami w sprawie PZU trzeba poczekać na prace komisji śledczej - twierdzi cytowany przez „Rzeczpospolitą”, poseł PiS-u Kazimierz Marcinkiewicz.

Na rozpoczynającym się dzisiaj w Sejmie posiedzeniu posłowie mają powołać skład komisji w sprawie PZU. Rano Prezydium Sejmu wykluczyło Andrzeja Leppera

(Samoobrona) z listy kandydatów do komisj. A co dzieje się w samym PZU? Rewolucja. Opisze ją reporterka RMF Mira Skórka. Posłuchaj:

[dzwiek:77441.ra]