Roksana Ciurysek-Gedir i Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów zarządu Banku Pekao SA. Jak poinformował sam bank, nie podali przyczyn decyzji o rezygnacji.

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 19 listopada 2018 roku pani Roksana Ciurysek-Gedir i pan Andrzej Kopyrski złożyli rezygnacje z funkcji wiceprezesów zarządu banku, ze skutkiem na dzień 30 listopada 2018 roku - poinformował bank w nocnym komunikacie.

Ciurysek-Gedir od stycznia jest wiceprezesem banku nadzorującym działalność pionu bankowości prywatnej, Kopyrski od czerwca 2008 jest wiceprezesem banku nadzorującym działalność pionu bankowości korporacyjnej, rynków i bankowości inwestycyjnej.

W osobnym komunikacie Pekao podał, że rada nadzorcza banku powołała członków zarządu na nową wspólną kadencję, trwającą trzy lata: Michała Krupińskiego na prezesa zarządu oraz wiceprezesów: Marka Lusztyna, Tomasza Kubiaka, Michała Lehmanna, Tomasza Styczyńskiego i Marka Tomczuka.

Bank Pekao SA został założony w 1929 roku. Obecnie zatrudnia ponad 15 tysięcy ludzi i obsługuje ponad pięć milionów klientów, wśród których jest co druga duża polska firma.

Od 1998 roku Pekao jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, notowany w ramach indeksu WIG20.


(e)