Prawdziwe, polskie święta to oprócz prezentów, suto zastawione stoły. Na to wszystko potrzeba niestety pieniędzy. Banki nie mogły więc przegapić takiej okazji i przygotowały dla swoich klientów kuszące promocyjne oferty kredytów.

Polacy coraz chętniej biorą pożyczki, także na krótki czas, czyli właśnie na święta. To stały trend i niedługo Polacy zaczną żyć na kredyt – mówi doradca finansowy, Marek Zuber. Dopiero zakochujemy się w kredytach: U nas ta ekspansja kredytomanii dopiero się zaczyna. Ten rynek się dopiero otwiera.

My łatamy kredytami dziury, Brytyjczycy lub Niemcy żyją z pożyczek. To, że kredyty są w Polsce jednak nadal mało popularne, można potwierdzić w bankach. Nigdy nie brałem kredytu na święta, zawsze się jakoś na szczęście udawało bez - mówi klient jednego z banków. Dodaje, że z kredytem wiążą się potem spłaty.

To jednak już się zmienia. W miarę, jak przybywać będzie ludzi zamożnych, banki zaczną o nich walczyć, obniżając oprocentowanie. A wtedy chętniej sięgniemy po pożyczki, także te świąteczne.