93 procent uczestników referendum sieci RMF FM w Nysie powiedziało "NIE" - Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Na karcie do głosowania zamieściliśmy jedno pytanie: "Czy dalsze istnienie tak działającej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma sens?" Okazało się, że nie ma ono sensu. Tak stanowczego "nie" od dawna w Polsce nie otrzymała żadna instytucja.

Uczestnikom nyskich prawyborów wręczyliśmy 10 tysięcy kart i taką samą liczbę ulotek, w których wyjaśnialiśmy - dlaczego zostaliśmy zmuszeni do przeprowadzenia takiej akcji. Akcję rozpoczęliśmy w sobotnie przedpołudnie. Tuż przy kontenerze wyborczym RMF FM ustawiliśmy żółto-niebieską urnę. Przez kilkanaście godzin można było wypełniać karty do głosowania. Po ich przeliczeniu okazało się, że jest ich 6270. Zdecydowana większość uważa, że ostatnie działania KRRiT są złe i nie mają sensu. Tak stanowczego „nie” od dawna w Polsce nie otrzymała żadna instytucja. Przypomnijmy: Krajowa Rada - zdecydowała, że RMF nie otrzyma rozszyć programowych i reklamowych - tym samym pod koniec maja powinny zniknąć z informacje z regionów. Posłuchaj relacji opolskiego reportera sieci RMF FM, Bogusława Kalisza:

To właśnie poprzez krzywdzącą i niezrozumiałą decyzję członków Rady mogą przestać istnieć nasze lokalne oddziały. Jeżeli tak się stanie zaprzepaszczona zostanie 7-letnia tradycja pierwszej w Polsce komercyjnej rozgłośni radiowej.

foto RMF FM

14:10