Spora grupa Polaków nie wie jak związać koniec z końcem. Jest jednak i taka grupa naszych rodaków, których jedynym problemem jest gdzie wypocząć i jak zabawić. Kilka elitarnych hoteli, prócz wyszukanych posiłków, wypoczynku na basenie czy w saunie, proponuje na przykład kulig z pochodniami.

Wybór nie jest wielki. Każdy z pytanych przez reportera RMF agentów, upewniał się czy naprawdę chce wypoczywać w Polsce. Za cenę, za którą możnaby polecieć np. do Egiptu w Polsce można polecić: Hotel Gołębiewski w Wiśle, Hotel Gołębiewski w Mikołajkach, Hotel Klimczok w Szczyrku, czy Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie - wymienia Agnieszka Brychczy z Orbisu.

Ceny za nocleg z wyżywieniem wahają się od 400 do 800 a nawet do 1000 złotych za dobę. Wtedy mamy już prawo jednak zamówić zabiegi upiększające, takie jak masaże czy specjalne kąpiele.

W tym rankingu zdecydowanie zwycięża dobrze znany hotel w Juracie, gdzie latem można spotkać wielkie sławy, a wtedy dostanie wolnego pokoju jest niemożliwe. Tam wypoczywa śmietanka towarzyska – aktorzy, politycy. Na spędzenie weekendu w tym hotelu w czasie sezonu, dwie osoby muszą przeznaczyć kilka tysięcy złotych - jeśli zechcą dobrze zjeść, skorzystać z siłowni czy pola golfowego. Mimo to często można usłyszeć recepcjonistkę mówiącą, że wolnych miejsc nie ma.

07:50