Rzekomo pierwsze sklonowane dziecko jest w Izraelu – ujawniła Brigitte Boisselier z firmy Clonaid, związanej z sektą raelian. Wyszło to na jaw przed sądem na Florydzie.

Dziecko jest w Izraelu. A czy kiedykolwiek było w USA, w stanie Floryda? Nie, nigdy - mówiła Boisselier.

Prawnik z Florydy Bernard Siegel zarzucił firmie Clonaid chęć komercyjnego wykorzystania sklonowanego dziecka, dlatego jej przedstawicielka musiała stanąć przed sądem i ujawnić, gdzie jest Ewa. Ponadto twierdzi, iż potrzebuje ona specjalistycznej opieki medycznej. Jeśli sąd uzna że zdrowie dziecka jest zagrożone powinien oddać je pod opiekę państwa.

Przypomnijmy, że firma Clonaid powiązana z sektą raelian ogłosiła 27 grudnia zeszłego roku, że na świat przyszło pierwsze sklonowane dziecko. Oprócz jego imienia nie podano żadnych szczegółów. Nie przeprowadzono też zapowiadanych wcześniej testów DNA, które miałyby potwierdzić czy rzeczywiście dziecko jest klonem.

Od czasu narodzin Ewy realianie ogłosili narodziny dwójki innych dzieci- w Europie i Japonii. Raelianie głoszą, że życie na Ziemi powstało dzięki manipulacjom genetycznym przeprowadzonym przez kosmitów.

Foto: Archiwum RMF

03:00