Linie British Airways odwołują loty w okresie wielkanocnym. Decyzja ta związana jest z nadchodzący strajkiem strażników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Powodem są płace.

W najbliższy piątek na Heathrow rozpocznie się 10-dniowy strajk, który może utrudnić życie pasażerom podróżującym w okresie wielkanocnym.

Już odwołano 30 lotów, które zaplanowane były na każdy dzień protestu. Weźmie w nim udział prawie 1,5 tys. strażników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotniska.

Osoby wylatujące i przylatujące na Heathrow powinny liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania w kolejkach. Strajkiem objęty będzie głównie Terminal 5 lotniska. To zasadnicza baza linii British Airways, skąd obsługiwane są rejsy transatlantyckie.

Zarząd lotniska zapewnił, że uczyni wszystko, by zminimalizować utrudnienia. Na okres objęty protestem zaplanowano zatrudnienie ok. 1000 strażników. Utrudnieniem w tej sytuacji są względy bezpieczeństwa - nie każdy może pracować na Heathrow. Nawet osoby zatrudnione krótkoterminowo muszą mieć odpowiedni certyfikat zezwalający im na przebywanie w różnych sektorach portu lotniczego.

Opracowanie: