Świat ledwie co ochłonął po rewelacjach dotyczących romansu prezydenta Francji, gdy amerykański magazyn „Vanity Fair” opublikował kolejny tekst z tej kategorii. Według prestiżowego miesięcznika prawdopodobnym powodem rozwodu jednego z najbogatszych ludzi w Ameryce, potentata medialnego 82-letniego Ruperta Murdocha, był romans jego żony.

Była już żona Murdocha 45-letnia Wendi Deng miała mieć romans z ... byłym premierem Wielkiej Brytanii, żonatym Tonym Blairem.

Magazyn w swoim marcowym wydaniu publikuje obszerny tekst, w którym opisuje - jak twierdzi - prawdę na temat bliskiego związku Wendi Deng z byłym premierem Blairem. "Vanity Fair" ujawnia, w jaki sposób sprawa sekretnego romansu wyszła na jaw.

Po pierwsze dzięki lojalnym wobec Murdocha pracownikom, po drugie z powodu liściku, jaki napisała była już pani Murdoch. Miała w nim pisać o tym, jak tęskni za Tonym Blairem oraz, że ma naprawdę - tu cytat - świetne ciało, nogi, tyłek, skórę... oraz, że kocha jego oczy. 

Murdoch i Deng odmówili komentarza do artykułu w "Vanity Fair", podobnie były premier Tony Blair, który już w przeszłości - gdy pojawiały się pogłoski o tym romansie -  zaprzeczał. Blair był przez wiele lat przyjacielem rodziny Murdochów i jest ojcem chrzestnym starszej córki tej pary.

(j.)