W Tatrach powstał pierwszy hotel przyjazny psom. Nie dość, że przyjmują w nim czworonogich przyjaciół za darmo, to jeszcze przygotowali dla nich prezenty, poczęstunek, a nawet specjalne psie menu. Szkoda tylko, że to nie u nas, a na Słowacji.

"Psi hotel" powstał nad Szczyrbskim Jeziorem, w przepięknym miejscu, niemal w sercu Tatr, ponad 1300 metrów n.p.m. Jesteśmy jedynym hotelem w Tatrach, gdzie psy nie dość, że przyjmowane są całkiem za darmo, to jeszcze dostają od nas w prezencie do pokoju kocyk, miseczkę z wodą, kosteczki czy sucha karmę - mówi menadżerka hotelu Erika Focarova. W recepcji można także za darmo wypożyczyć smyczki, a w naszej kawiarni jest specjalne menu dla piesków - zachwala.

Hotel jest pięknie położony na skraju tatrzańskiej doliny, niedaleko Szczyrbskiego Jeziora. Wokół wyznaczono wiele tras na mniej lub bardziej ambitne spacery z psami. W słowackiej części Tatr, w przeciwieństwie do naszej, można na turystyczne szlaki wchodzić z czworonogami. Muszą być jednak na smyczy i w kagańcu.

Choć to nowość na Słowacji, informacje o niej przekroczyły już granice tego państwa. Znalazłam informację o tym hotelu w internecie - mówi klientka z Rosji - Tam było napisane, że chętnie przyjmują gości z psami i mają dla nich specjalną ofertę, a my mamy aż trzy psy. Wczoraj więc przyjechaliśmy. W pokoju zastaliśmy kocyk dla psów, miseczki na wodę, kosteczki i suchą karmę. To było bardzo przyjemne. Bardzo nam się tu podoba. Jest piękna przyroda, jest gdzie pospacerować z psami, a na dodatek nie jeżdżą tu samochody, więc jest bardzo bezpiecznie.

Hotel przygotował też specjalne menu dla psów. Króluje w nim carpaccio za 17 euro, ale są też tańsze potrawy. Na życzenie gości, obsługa hotelu może zabrać psa na spacer, może zawieźć do weterynarza lub psiego fryzjera. 

To się nazywa "pieskie życie".