Google Doodle to specjalne logo na stronie głównej wyszukiwarki Google. Doodle powstają na dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Google Doodle z 27 kwietnia 2022 roku poświęcone zostało wybitnemu polskiemu kompozytorowi Krzysztofowi Komedzie.

W polskim internecie Doodle powstaje zazwyczaj na  święta świeckie. Zmiana logo występuje podczas corocznych świąt: Sylwester i Nowy Rok, świąt związanych z rodziną i osobami bliskimi: Walentynki, Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babci, Dzień Dziadka, bądź wydarzeń związanych z rokiem szkolnym i jego zakończeniem: pierwszy dzień lata, pierwszy dzień szkoły, Dzień Nauczyciela, oraz patriotycznych: Narodowe Święto Niepodległości.

Pierwszy raz w polskiej wersji wyszukiwarki Doodle pojawiło się z okazji tłustego czwartku w roku 2007.

Kim był Krzysztof Komeda?

Krzysztof Komeda, a właściwie Krzysztof Trzciński to wybitny polski kompozytor i pianista jazzowy. Komeda urodził się 27 kwietnia 1931 roku w Poznaniu. Międzynarodową sławę zapewniły mu standardy jazzowe i komponowana przez niego muzyka filmowa.

Napisał muzykę do 65 filmów. Pierwszym filmem, do którego muzykę skomponował Krzysztof Komeda był film "Dwaj ludzie z szafą" w reżyserii Romana Polańskiego, ostatnim - również tego reżysera- "Dziecko Rosemary".