Zaledwie sześć tygodni po tym, jak zaczęła się uczyć gry na pianinie dwuletnia Lavinia Ramirez dała swój pierwszy koncert. Dziewczynka zagrała interpretację "Mary Had A Little Lamb" Mozarta. Światowi eksperci ogłosili ją najmłodszą gwiazdą fortepianu.

Jest wybitna. Zagrać tak w jej wieku jest czymś niezwykłym, czymś wyjątkowym - twierdzi nauczyciel dziewczynki Matej Lehocky. Lavinia jest niezwykle dojrzała, jak na swój wiek, tak bardzo, że podczas pracy z nią, zapomina się , że ma zaledwie dwa lata. Wygląda i zachowuje się, jakby miała co najmniej pięć lub sześć lat. Ma świetną koordynację. Nie pamiętam nikogo, kto w tym wieku robiłby takie postępy - dodaje.

Zanim Lavinia dała swój pierwszy koncert, uczyła się zaledwie od sześciu tygodni. Była dopiero po ośmiu godzinach lekcyjnych gry na pianinie. Nie wiem, po kim Lavinia odziedziczyła taki talent, ani ja ani mąż, nigdy nie graliśmy na instrumencie - tłumaczy mama dziewczynki Jenna Ramirez. Córka oprócz muzycznego talentu ,jest tez niezwykle inteligentna. Zanim skończyła dwa lata ,potrafiła już pisać cyfry i litery i rozpoznawać je w książkach. Nigdy nie zmuszaliśmy jej do gry na pianinie. Sama poprosiła nas o to, abyśmy kupili jej instrument - dodaje kobieta.

Trudne życie muzycznego geniusza

Podczas grania na pianinie, dziewczynka musi się uporać z kilkoma trudnościami. Jej ręce są jeszcze bardzo malutkie a palce ledwo mogą objąć kilka klawiszy naraz. Lavinia musi też używać specjalnego fotela, dzięki któremu siedzi przy instrumencie na odpowiedniej wysokości. Dziewczynka słucha poważnej muzyki klasycznej.

Po swoim pierwszym występie dziewczynka została prawdziwą gwiazdą. Okrzyknięto ją najzdolniejszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii. Lavinia otrzymała też przydomek Little Miss Mozart. Nagranie z jej występu pokazano Johnowi Holmesowi - szefowi egzaminatorów Królewskich Szkół Muzycznych. Jest w niej ekscytujący potencjał - powiedział specjalista.

Za małego, muzycznego geniusza trzyma teraz kciuki cała Wielka Brytania.

Daily Mail