Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiedział, że zaproponuje zmiany w prawie dotyczące użytkowania hulajnóg elektrycznych. "Uważam, że trzeba ucywilizować tę kwestię" – podkreślił.

Mam świadomość, że to jest wygodny, tani i ekologiczny środek komunikacji, ale pewne rzeczy trzeba uregulować - tłumaczył Jacek Majchrowski. Jak dodał, kłopoty z hulajnogami elektrycznymi to problem nie tylko Krakowa, ale wszystkich większych miast.

Jego zdaniem, dane ze szpitali i szpitalnych oddziałów ratunkowych wskazują, że dochodzi do coraz większej liczby wypadków, w których poszkodowanymi są użytkownicy hulajnóg oraz piesi.

Jacek Majchrowski zapowiedział, że spotka się z przedstawicielami pięciu firm, które w Krakowie odpowiadają za hulajnogi. Poprosił też służby miejskie, które zbierają porzucone urządzenia, żeby deponowały je w biurze rzeczy znalezionych.

Najważniejszą rzeczą, jest doprowadzenie do tego, aby nowy Sejm sprokurował ustawę dotyczącą tego problemu - mówił prezydent Krakowa.

Radny prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków Rafał Komarewicz przypomniał, że klub zgłosił dwa projekty uchwał: dotyczące zakazu poruszania się elektrycznymi hulajnogami po chodnikach i alejkach spacerowych w obrębie Parku Kulturowego, czyli na Rynku Głównym i okolicznych ulicach oraz zakazu ruchu w miejskich parkach.

Dyskusja w tej sprawie została zaplanowana w Radzie Miasta za dwa tygodnie. Po wyborach skierujemy jako Przyjazny Kraków list do nowego ministra infrastruktury, aby jak najszybciej zajął się tymi sprawami - dodał Komarewicz. 

Opracowanie: