Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy nie ma wątpliwości co do kandydatury Adama Glapińskiego na kolejną kadencję prezesa Narodowego Banku Polskiego. W internetowym radiu RMF24 na pytanie, czy zagłosuje za Glapińskim, odpowiadał "oczywiście". Wskazywał też, że mimo różnic zdań, w obozie Zjednoczonej Prawicy panuje przekonanie, że trzeba się trzymać razem.

W porannej rozmowie "7 pytań o 7:07" na antenie internetowego radia RMF24 wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut Mostowy potwierdził, że był obecny wczoraj na posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS przy Nowogrodzkiej.

Wieczorem pojawił się tam też prezes NBP Adam Glapiński. Dziś Sejm ma decydować o wyborze Glapińskiego na drugą kadencję.

Na posiedzeniu klubu PiS prezes NBP Adam Glapiński mówił, jak wygląda sytuacja gospodarcza w kraju. Był gotów odpowiadać na pytania, ale tych pytań nie było wiele - mówił szef klubu PiS Ryszard Terlecki po zakończonym wieczornym posiedzeniu Zjednoczonej Prawicy na Nowogrodzkiej. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska powiedziała z kolei, że jest przekonana, że uda się powołać Glapińskiego na drugą kadencję w Narodowym Banku Polskim.

Oczywiście była dłuższa rozmowa, nawet pewnego rodzaju expose pana prezesa Glapińskiego. Jako ekonomista, nie zważając na inne okoliczności uważam, że te wszystkie nasze decyzje, jeżeli chodzi o politykę fiskalną, politykę pieniężną, makroekonomiczną także zbyt późne podnoszenie stóp procentowych - mówił w internetowym radiu RMF24 Andrzej Gut-Mostowy. Analizując inne inne rynki europejskie uważam, że polska polityka jest tutaj bardzo dobrze prowadzona - deklarował.

Na pytanie dziennikarza RMF FM Tomasza Weryńskiego, czy w takim razie zagłosuje za Glapińskim odpowiadał - Tak. Zagłosuję oczywiście za panem Adamem.

Wiceminister sportu i turystyki zaprzeczył też, aby kwestia przedterminowych wyborów była w ogóle brana pod uwagę. W ogóle takiej dyskusji nie było. W Zjednoczonej Prawicy pomimo czasami pewnej różnicy zdań panuje zgoda, że na tę chwilę musimy zgodnie prowadzić dalej Polskę poprzez te wszystkie niebezpieczeństwa. I nikt rozsądny nie mówi o przedterminowych wyborach - mówił stanowczo Andrzej Gut-Mostowy. Zapytany, czy Zbigniew Ziobro może spać spokojnie, odpowiadał: Myślę że tak.

Polityk był też pytany w RMF24 o kwestie, którymi zarządza podległy mu resort, czyli bon turystyczny. Przekonywał, że wciąż w ramach tego wsparcia zostało sporo pieniędzy do przekazania polski rodzinom.

Jeszcze dosyć dużą część polskiego bonu turystycznego mamy do wykorzystania. Przypomnę, z całej puli 4 miliardów złotych wykorzystane jest dopiero prawie  2,5 miliarda. Jeszcze ponad 1,5 miliarda jest do wykorzystania w polskiej branży turystycznej. Bon możemy aktywować do 30 września tego roku. Dlatego apel, aby jak najszybciej aktywować polski bon turystyczny i wykorzystać go w branży turystycznej - mówił Gut-Mostowy. 

Posłuchajcie całej rozmowy:

Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego internetowego Radia RMF24

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24 na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.
Opracowanie: