„Mimo zwolnień z danin publicznych, do których chcemy doprowadzić i tak spodziewamy się, że będzie wiele zwolnień. Bez takich ulg tych zwolnień będzie jeszcze więcej” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM senator PSL Jan Filip Libicki, komentując rozwiązania w ustawach, tworzących pakiet tzw. tarczy antykryzysowej, która ma pomóc w walce z gospodarczymi skutkami epidemii. „Musimy sobie zdać sprawę, że jeżeli nie uratujemy polskich firm, to czeka nas absolutny armagedon” - dodał gość Roberta Mazurka.

Dla mnie było zaskakujące, że tych testów (na obecność koronawirusa przyp. RMF FM) nie można sobie kupić - komentował w Porannej rozmowie w RMF FM senator PSL Jan Filip Libicki.  Jestem zdziwiony, że nie wprowadzono takiej sytuacji, że każdy kto by chciał może sfinansować taki test -  dodał, zgadzając się z Robertem Mazurkiem, że sprawa musiałaby być mocno kontrolowana, aby wykonywane testy były wiarygodne.

Trudno sobie wyobrazić, żeby 3,5 mln Polaków zrobiła sobie na raz testy. Jednak Szumowski - którego działalność oceniam dobrze -  mówił o tym, że zwiększyła się liczba testów i będziemy  teraz wykonywać 5 tys. na dobę, to nie jest chyba dużo - mówił gość Porannej rozmowy w RMF FM.

Jan Filip Libicki: Jestem przeciwnikiem 13. emerytury bez progów

Uważam, że nie ma powodu, żeby na przykład emerytowani posłowie do PE otrzymywali 13. emeryturę z automatu, zwłaszcza w sytuacji, w której na np. tzw. 500 plus dla niepełnosprawnych obowiązują limity i progi dochodowe - mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Jan Filip Libicki.

Senator Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 podkreślał, że "jest przeciwnikiem 13. emerytury bez progów". Jeżeli ja słyszę, czytam w prasie, że 30 osób z listy stu najbogatszych Polaków otrzymało 13. emeryturę, to uważam, że tak nie powinno być - tłumaczył gość Roberta Mazurka.