„Nic tak nie niszczy autorytetu państwa jak to, że na 6 dni przed wyborami nie wiemy, jak one będą przebiegały i 30 milionów obywateli nie wie, czy będzie głosowało czy nie” – tak o niewiadomej w sprawie wyborów prezydenckich mówił w Porannej rozmowie w RMF FM Krzysztof Gawkowski, poseł Lewicy.

Jarosław Gowin to jest człowiek-guma, który nie raz robił jedno, mówił drugie, myślał trzecie. Można być człowiekiem, który zmienia zdanie, a można być człowiekiem, który permanentnie wygina swój kręgosłup - stwierdził polityk.

Odnosząc się do terminu głosowania nad wyborami korespondencyjnymi, Gawkowski stwierdził: Głosowanie może być już w środę wieczorem, bo taki mamy harmonogram. PiS w tej sprawie będzie chciał przyspieszać.

Gawkowski: Wchodzimy w nowy czas

W Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek pytał Krzysztofa Gawkowskiego o program Lewicy na czas koronawirusa. Wchodzimy w nowy czas. Nowy czas polega na tym, że będą nowe rozwiązania. Możemy być jednymi z tych, którzy będą wdrażali metody pozwalające na to, że ludzie nie będą chodzili do lekarza i nie będą się zarażali, ale z drugiej strony nie będą tego wykorzystywali i niech pan uwierzy, że Lewica w Polsce potrafi wymyślić rzeczy, które będą dawały ludziom bezpieczeństwo - stwierdził poseł.

Opracowanie: