Chojnice w Pomorskiem będą tym razem Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl! Nasz reporter Kuba Kaługa w najbliższą sobotę odkryje dla Was lokalne ciekawostki i atrakcje. Dołączcie do nas i słuchajcie Faktów RMF FM.

Tym razem głosowanie od samego początku było bardzo wyrównane. Ostatecznie o zwycięstwo walczyły Pilzno i Chojnice.

Pierwsza wzmianka o pomorskich Chojnicach pochodzi z 1275 roku. Miasto szybko się rozwijało dzięki położeniu przy głównym szlaku handlowym. Dziś warto tam odwiedzić bazylikę św. Jana Chrzciciela z XIV wieku i zobaczyć średniowieczne mury miejskie z licznymi basztami oraz Bramą Człuchowską. W gotyckiej bazylice znajduje się krypta, w której zakamarkach pochowano Hermana Hana - słynnego barokowego malarza.

Zachowany został też średniowieczny układ miasta. Ciekawostką jest tur ze złomu, ustawiony przed Muzeum Historyczno-Etnograficznym. To dzieło lokalnego artysty. Głowa tura znajduje się też w herbie miasta.

Chojnice odwiedzimy już w sobotę. Odwiedźcie nas, nie zabraknie atrakcji. Przyjedzie tam nasz żółto-niebieski wóz satelitarny, a o mieście opowie nasz reporter Kuba Kaługa. Słuchajcie Faktów RMF FM od godz. 8:00.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie