Sieradz, Wejherowo, Czarnków, Lesko, Połaniec, a może Iłża? Ponownie zapraszamy Was do decydowania, które miasto będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Na Wasze głosy czekamy tradycyjnie do czwartku do godziny 12.

Dokąd w tym tygodniu pojedzie żółto-niebieska ekipa RMF FM? To jak zwykle zależy tylko od Was! Jeśli zagłosujecie na Sieradz w Łódzkiem, na pewno opowiemy o tajnikach fryzjerstwa i początkach podboju kosmosu. Odwiedzimy też urokliwy rynek i zabytkowy kościół farny.

Wejherowo to propozycja z Pomorza od pana Maksymiliana. Porywająca historia dotycząca rodu Wejherów oraz Kalwarii Wejherowskiej. Przepiękny park miejski oraz rynek z wyjątkową zabudową - tak swoje miasto opisuje nasz słuchacz w zgłoszeniu na RMF24.pl.

Browar z XIX wieku, marina na rzece Noteć, zabytkowy kościół, piękny rynek w centrum - to już opis Czarnkowa w Wielkopolsce, który przesyła nam pan Mateusz. A może wolicie, żebyśmy pojechali na Podkarpacie? Lesko określane jest "Bramą Bieszczad". Zobaczyć tu można miedzy innymi pomnik... książki czy Zamek Kmitów.

Połaniec to już propozycja ze Świętokrzyskiego. Historycznie miasto znane jest przede wszystkim z Uniwersału Połanieckiego. Dziś warto tu zajrzeć między innymi do neoromańskiego kościoła p.w. św. Marcina.

Zalew. Kościół. Zamek. Rynek - w czterech słowach do Iłży na Mazowszu zaprasza nas pan Marcin. Podobno można tutaj spróbować także wyjątkowych lodów i podziwiać widok na Góry Świętokrzyskie.

Decyzja, dokąd pojedziemy, należy tylko do Was!

Czekamy na zgłoszenia!


Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie