Uniejów, Debrzno, Nisko, Kłecko, Koronowo, a może Bielawa? Jedno z tych miast będzie tym razem "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Zdecydujcie, które z tych miejsc odwiedzimy już w najbliższą sobotę i bądźcie z nami na antenie RMF FM i na RMF24.pl.

Uniejów, Debrzno, Nisko, Kłecko, Koronowo, a może Bielawa? Jedno z tych miast będzie tym razem "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Zdecydujcie, które z tych miejsc odwiedzimy już w najbliższą sobotę i bądźcie z nami na antenie RMF FM i na RMF24.pl.
zdj. ilustracyjne /Jacek Skóra /RMF FM

W tym tygodniu dostaliśmy od Was dwa zaproszenia z Uniejowa. Miasto położone w Łódzkiem, niedaleko granicy z Wielkopolską, słynie przede wszystkim z tradycji układania kwiatowych dywanów na święto Bożego Ciała. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, w sobotę na pewno zgłębimy tajniki tego fachu. Z pewnością zajrzymy również do tutejszych term i sprawdzimy, co wspólnego w Uniejowem mają rycerze.

Debrzno na Pomorzu to propozycja od pana Marcina. Pędzący dzik w herbie, baszta czarownic wznosząca się nad murami obronnymi - między innymi takie atrakcje wymienia nasz słuchacz w swoim zgłoszeniu. 

Drugi kraniec Polski reprezentuje w tym tygodniu Nisko. Historia tego podkarpackiego miasta, położonego na lewym brzegu Sanu, związana jest z rodziną Resseguierów. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, na pewno podążymy śladami tego rodu.

Do przyjazdu do Kłecka w Wielkopolsce zachęca pan Krzysztof. Jak pisze, to miasto "otoczone jeziorami". Koniecznie przejść trzeba także stworzony tutaj szlak kłeckich świątyń, pokazujący wielokulturowy wymiar miasta. Nieopodal znajduje się także grodzisko piastowskie z X wieku.

Zakon cysterski, zabytkowe kościoły i synagoga, przejazdy drezynami - to z kolei atrakcje kujawsko-pomorskiego Koronowa, które wymieniacie na RMF24.pl. 

A może wolicie, byśmy zajrzeli na Dolny Śląsk? Bielawa to propozycja pani Justyny. Miasto położone u podnóża Gór Sowich pochwalić może się między innymi unikatowymi walorami przyrodniczymi, początek bierze tutaj wiele szlaków turystycznych, warto odwiedzić także zabytkowy kościół Wniebowzięcia.

Czekamy na Wasze głosy do czwartkowego południa!

Wy decydujecie - my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!