Chełm, Dzierzgoń, Gryfino, Pilzno, Kórnik, a może Siedlce? Tylko od Was zależy, które z tych miast będzie już w najbliższą sobotę bohaterem cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12. Zapraszamy!

Chełm na Lubelszczyźnie pochwalić się może przede wszystkim niezwykłymi podziemiami kredowymi. Z systemem korytarzy, sal i grot związana jest także legenda ducha Bielucha, którą z pewnością poznacie, jeśli zdecydujecie, że to właśnie do Chełma pojedzie w sobotę nasz wóz satelitarny. Obowiązkowym przystankiem na turystycznej mapie miasta jest także usytuowana na Górze Chełmskiej katedra.

Pomorski Dzierzgoń to w tym tygodniu propozycja od pana Marcina. Miasto na Żuławach Wiślanych o pięknych widokach. Historia, jaka drzemie w tym mieście - zarówno zamku, jak i zakonu krzyżackiego - przykuwa uwagę niejednego turysty - pisze nasz słuchacz w zgłoszeniu na RMF24.pl.

A może wolicie wizytę w Zachodniopomorskiem? Mamy dla Was propozycję i z tego regionu. Do Gryfina zaprasza nas pan Łukasz. Brama Bańska, mury obronne, Pałacyk pod Lwami - to najciekawsze atrakcje miasta, które wymienia.

Południe Polski w tym tygodniu reprezentuje podkarpackie Pilzno. Zobaczyć trzeba tutaj koniecznie budynek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Panoramę miasta tworzą zaś dwie zabytkowe świątynie - kościół św. Jana Chrzciciela i klasztor oo. karmelitów. Jeśli postanowicie, że to właśnie do Pilzna pojedziemy, na pewno zajrzymy też do tutejszego muzeum lalek.

Wspaniały zamek pełen legend, kwitnące bzy w Arboretum, biblioteka kórnicka pełna białych kruków - tak Kórnik w Wielkopolsce opisuje z kolei pani Lidia. Z pewnością po zwiedzeniu tych atrakcji warto zajrzeć także nad malownicze kórnickie jezioro.

Ostatnie propozycja w tym tygodniu nadeszła do nas z Mazowsza. W Siedlcach zobaczyć można między innymi klasycystyczny zespół pałacowy czy zabytkowy miejski ratusz zwany "Jackiem". Dlaczego? Tego dowiecie się na pewno, jeśli to właśnie do Siedlec pojedziemy.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie