Wieruszów, Poddębice, Kwidzyn, Pińczów, Koronowo, a może Parczew? Każde z tych miast ma szanse zostać w tym tygodniu bohaterem cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Decyzja jak zwykle należy do Was. Na głosy czekamy do czwartku do południa.

Wieruszów, Poddębice, Kwidzyn, Pińczów, Koronowo, a może Parczew? Każde z tych miast ma szanse zostać w tym tygodniu bohaterem cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Decyzja jak zwykle należy do Was. Na głosy czekamy do czwartku do południa.
Wóz satelitarny RMF FM w Mikołajkach (zdjęcie archiwalne) /Michał Dukaczewski /RMF FM

W tym tygodniu mamy dla Was między innymi dwie propozycje z województwa łódzkiego. Jeśli zdecydujecie, że pojedziemy do Wieruszowa, sprawdzimy na pewno, co robi tam samolot z lat 60. i skąd się wziął. Poszukamy też pozostałości pozostałości zamku rycerskiego i przejdziemy się aleją dębów czerwonych, która szczególnie pięknie prezentuje się jesienią. Zrewitalizowane centrum miasta, baseny z wodą termalną, Ogród zmysłów w Parku Miejskim i historyczny Pałac Zakrzewskich - to już argumenty, które w swoim zgłoszeniu podaje pan Grzegorz, zapraszając do Poddębic.

A może wolicie wizytę na Pomorzu? Ten region w tym tygodniu reprezentuje Kwidzyn. Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest zamek kapituły pomezańskiej, w którym mieści się teraz Muzeum Zamkowe. Znajdziemy w nim narzędzia kar i tortur, ekspozycję archeologiczną czy wystawę rzemiosła artystycznego. Warto też zobaczyć podkwidzyńskie mosty wiślane, a na spacer wybrać się do Lasów Miłosna.

W Pińczowie w Świętokrzyskiem warto wybrać się między innymi na urokliwy rynek z fontanną i zabudową wykonaną w lokalnego kamienia. Wśród zabytków miasta wymienić należy również Pałac Wielopolskich czy Zespół klasztoru Reformatów.

Kilka zaproszeń mamy też z Koronowa w Kujawsko-Pomorskiem. Bitwa pod Koronowem 10.10.1410, zakon cysterski, zabytkowe kościoły i synagoga, skansen, przejazdy drezynami - wyliczacie na RMF24.pl.

Parczew to już propozycja z Lubelszczyzny. Jako "małe, piękne miasteczko" opisuje to miejsce pani Dorota. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest drewniana dzwonnica z XVII wieku. Warto odwiedzić także neogotycki kościół św. Jana Chrzciciela.

Na Wasze głosy czekamy do czwartku do południa:

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie