Wągrowiec, miasto zwane "perłą w krainie jezior", będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM"! Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Dlatego w sobotę punktualnie o 9 w Wągrowcu zaparkuje wóz satelitarny RMF FM, a na naszej antenie usłyszycie m.in. o zabytkach, atrakacjach i ciekawostach związanych z tym miejscem. A tych nie brakuje.

Pięknie położony nad Jeziorem Durowskim Wągrowiec będzie w tym tygodniu bohaterem naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Podczas naszej wizyty na pewno odwiedzimy urokliwą promenadę ciągnącą się wzdłuż brzegu jeziora, której uroku dodają rzeźby poznańskich artystów.

Będziemy także na odnowionym wągrowieckim rynku, którego największą atrakcją, jedyną taką w regionie, jest tańcząca fontanna. Woda podświetlana na różne kolory o określonych godzinach tańczy w rytm muzyki  - pisał do nas w swoim zgłoszeniu jeden ze słuchaczy, którzy zapraszali do wizyty w Wielkopolsce.

Przyjrzymy się także przyrodniczej ciekawostce. Skrzyżowanie rzek Wiełny i Nielby jest zjawiskiem unikatowym na europejską skalę. Nie zawiodą się także miłośnicy historii. W mieście zobaczyć można bowiem zachowany schron z czasów II wojny światowej. Coś dla siebie znajdą także entuzjaści piramid...

O tych i innych atrakcjach Wągrowca nasz reporter opowiadał będzie w sobotę punktualnie od godziny 9! Koniecznie bądźcie z nami na antenie RMF FM i na RMF 24!

Wy decydujecie. My jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!


Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie