Z Mikołowa w Śląskiem nadamy w tym tygodniu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Walka w głosowaniu na RMF24.pl trwała do samego końca, ale ostatecznie zdecydowaliście, że to właśnie na Górnym Śląsku będziemy w najbliższą sobotę. Startujemy punktualnie o 9!

Mikołów w Śląskiem odwiedzimy w tym tygodniu w ramach "Twojego Miasta w Faktach RMF FM". Do wizyty na Górnym Śląsku w swoim zgłoszeniu zachęcał między innymi pan Mateusz. Jak pisał nasz słuchacz na RMF 24, miasto pochwalić się może między innymi pięknym rynkiem z fontanną. W sobotę na pewno zaparkuje tam nasz żółto-niebieski wóz satelitarny.

Mikołów to jednak nie tylko pięknie zachowane Stare Miasto. Znajduje się tu także największy w Polsce ogród botaniczny, w którym - na obszarze 80 hektarów - znaleźć można między innymi niepowtarzalne kolekcje: dendrologiczną, roślin wrzosowatych, wodnych, ozdobnych czy zielarskich.

Pod koniec XIX wieku w Mikołowie powstała również pierwsza na Górnym Śląsku drukarnia. Zabytkowe mury do dziś kryją wiele tajemnic... Słuchajcie nas w sobotę punktualnie od 9!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie

Wy wybieracie miasto. My jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!