Twoje Miasto w Faktach RMF FM to w tym tygodniu Piwniczna-Zdrój w Małopolsce. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. Będziemy tam już w sobotę. O miejscu uwielbianym przez kuracjuszy i narciarzy opowie nasz reporter Maciej Pałahicki.

Piwniczna-Zdrój ma XIV-wieczne korzenie. Dziś słynie z turystyki. Uwielbiają ją narciarze korzystający z wielu wyciągów i stoków oraz miłośnicy jazdy na rowerze. To tutaj zbudowano pierwszą w Polsce profesjonalną trasę downhillową. W sumie jest w okolicy aż 280 kilometrów szlaków turystycznych. Sprzyja temu położenie miasta - w otoczeniu pasm Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej. Rajem dla wędkarzy jest Poprad.

Piwniczna jest też oczywiście słynnym uzdrowiskiem, a największym jej bogactwem są wody mineralne. W okolicy warto zobaczyć m.in. drewnianą cerkiew w Wierchomli.

O tych i wielu innych atrakcjach opowiemy Wam w Faktach już w sobotę. Słuchajcie RMF FM od godz. 8. Zapraszamy do Piwnicznej - nie zabraknie niespodzianek.

Zobaczycie też od kuchni, jak powstaje Twoje Miasto w Faktach RMF FM.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!