Białorusinka Aryna Sabalenka awansowała do półfinału kończącego sezon turnieju tenisowego WTA Finals w meksykańskim Cancun. Liderka światowego rankingu pokonała Jelenę Rybakinę z Kazachstanu 6:2, 3:6, 6:3.

Spotkanie rozpoczęło się już w czwartek, ale zostało przerwane w drugim secie z powodu deszczu przy stanie 5:3 dla Rybakiny.

Po wznowieniu gry reprezentantka Kazachstanu szybko zamknęła drugą partię i blisko była dobrego rozpoczęcia trzeciego seta, ale zmarnowała dwa break pointy.

Później kontrolę na korcie przejęła Sabalenka. Bardzo długi był ostatni gem, w którym na zwycięstwo w meczu serwowała Białorusinka. Rybakina zmarnowała w nim aż cztery break pointy, aby zmniejszyć stratę na 4:5. Ostatecznie Sabalenka wykorzystała czwartą piłkę meczową.

Już wcześniej awans do półfinału z grupy Bacalar wywalczyła Amerykanka Jessica Pegula, która wygrała wszystkie trzy mecze.

W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego zakończy się rywalizacja w grupie Chetumal, w której po dwóch kolejkach prowadzi Iga Świątek. Wiceliderka światowego rankingu zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur, a Amerykanka Coco Gauff zagra z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Wyniki i tabela grupy Bacalar:

piątek

Aryna Sabalenka (Białoruś, 1) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) 6:2, 3:6, 6:3

czwartek

Jessica Pegula (USA, 5) - Maria Sakkari (Grecja, 8) 6:3, 6:2

 M Z P Sety  

1. Jessica Pegula (USA)          3 3 0 6-0 - półfinał 

2. Aryna Sabalenka (Białoruś)    3 2 1 4-3 - półfinał 

3. Jelena Rybakina (Kazachstan) 3 1 2 3-5 

4. Maria Sakkari (Grecja)        3 0 3 1-6